Електронне місто як засіб вирішення проблеми прозорості міської влади. Міф чи реальність?
11 січня учасники волонтерського руху електронного уряду представляли в стінах ХНУРЕ стратегію електронного управління та послуг міста. Статус, розвиток і потенціал Харкова вже давно дозволяють нам рухатися в ногу з часом розвинених європейських країн. Уже не одне місто України поступово переводить своїх мешканців на простори інтернету. Харків’яни невдовзі зможуть повноцінно замовляти адмінпослуги та слідкувати за станом державного бюджету, медицини тощо, просто не виходячи з дому. Але справа не лише в зручності та забезпеченню максимального комфорту в користуванні, прозорість та відкритість мають стати основними складовими проекту. Харків має деякі проблеми з цим, пригадуючи події, що сталися під час першої сесії міськради нового скликання, коли навіть представники преси не змогли потрапити в приміщення будівлі https://www.youtube.com/watch?v=gsgq-oWWc5U
Тим не менш, як повідомила експерт Агентства електронного урядування України Яніка Мерило, мер міста схвально відгукнувся на впровадження проекту й навіть посприяв створенню робочої групи. Проте не час розслаблюватися й з думками, що вже всю роботу вичерпано, щоб знову байдужість мешканців міста не зіграла на руку тим, хто забажає збагатитися за рахунок такої реформи, варто прочитати наступне.
Сама ж Яніка Мерило неодноразово наголошувала на необхідності долучатися до роботи всім небайдужим мешканцям міста, оскільки через півтора місяця цей проект вже має бути затвердженим харківською міськрадою. Експерт закликає громадськість взяти участь в одному з основних впроваджень Харкова, в основі якого лежатиме міжнародна методологія.
Тому, усі бажаючі, хто хоче долучитися до роботи волонтерських груп iGov і #e-progres можуть ознайомитися з проектом за посиланнями. Там же можна вносити різні зміни та пропозиції:
Перелік проектів на 2016