категорії: блоґ-запис

Спробу відновити справедливість назвали рейдерським захопленням

теґи: барабашово, громадський патруль, корупція, рейдерське захоплення, Харків

Кілька днів тому інформпростір України підняла інформація про нібито «рейдерське захоплення» ТЦ Барабашово в місті Харкові. Деякі ЗМІ повідомляють, що активісти «Громадського патруля» влаштували справжній переполох, а сама адміністрація вважає, що акція була пов'язана з "переуступкою частини акцій" торгового центру, хоча в такому разі виникає питання, якщо ціллю приходу було рейдерське захоплення, то чому вони пішли спілкуватися з підприємцями в торгові ряди, а не звернулися одразу до адміністрації?

 Громадські активісти, які брали безпосередню участь, не вважають свої дії протизаконними, тому вирішили висвітлити своє бачення цих подій.

Акція була ініційована цивільною організацією «Громадський патруль». Внаслідок численних скарг, які приходили до них на електронну пошту від підприємців ринку, хлопці вирішили розібратися в ситуації й допомогти вирішити проблеми.

20 жовтня представники різних громадських організацій приїхали на ТЦ, щоб поспілкуватися з підприємцями та особисто переконатися в існуючих проблемах. Але активістів, разом зі знімальною групою АТН, не дивлячись на те, що вони не давали ніякого приводу та підстав для порушення громадського порядку (всі були з відкритими обличчями і без будь-якої зброї), відразу ж оточили представники охорони адміністрації ринку, одягнені в численну амуніцію . Деякі джерела запевняють, що серед них було більше сотні «тітушок» з кийками для провокацій з метою не пустити активістів на територію ринку, хоча територія не є закритою.

Після тривалих переговорів було домовлено, що права активістів не будуть порушені, і вони зможуть поспілкуватися з підприємцями й зафіксувати всі проблеми.

На першому ж торгівельному майданчику у людей виникло безліч скарг на адміністрацію, які накопичуються роками й ніколи не вирішуються. Активісти встигли зафіксувати деякі з них, але найбільш наболілі стосувалися постійно зростаючої орендної плати, крадіжок і нав’язування «лівих» послуг:

– Багатьом підприємцям незрозуміло, з яких причин, не дивлячись на наявність електролічильника, кожному кіоску виставлена ​​індивідуальна ціна на електроенергію, причому оплату вимагають готівкою і чеків не видають.

– Оплата за оренду торгового місця перевищує вартість зйому приміщення на центральних вулицях міста.

– Послуги, які прописані в орендному договорі, нав'язують повторно і знову таки вимагають оплачувати їх готівкою (прибирання території, виклик електрика, заміна лампочок).

– На ринку процвітає крадійство як у покупців, так і торгуючих, але охорона ринку, на думку активістів, не справляється зі своїми обов’язками, оскільки зайнята збором поборів з підприємців.

– Процвітає незаконна торгівля. На територію ринку прибувають вантажі з окупованих територій і російської федерації. Будь-яка перевірка відсутня, а отже про товари, які знаходяться в машинах, можна тільки здогадуватися.

Активістам вистачило близько півгодини часу, щоб переконатися, що на простих працівників ТЦ звалилося безліч проблем. І це все тягнеться з року в рік.

«Громадський патруль» збирається й надалі проводити журналістські розслідування, подавати депутатські запити, щоб з'ясувати, хто і чому всіляко перешкоджає розвитку середнього та малого бізнесу. Також активісти будуть сприяти створенню єдиної профспілки для реального захисту інтересів підприємців, а не адміністрації.

   Із власних спостережень та опитування підприємців, не складно здогадатися, що директори майданчиків їздять на дорогих автомобілях вартістю понад 100 тис. дол і мають великі заміські будинки, це дає підстави припускати існування великих корупційних схем, тим часом, коли прості підприємці змушені зводити кінці з кінцями. Активісти вважають, що адміністрація обкрадає власників ринку на величезні суми. Вони впевнені, що доведуть справу до кінця і однією з основних цілей бачать об'єднання підприємців, щоб спільними зусиллями домогтися справедливості.

«Складається враження, що адміністрація ТЦ вважає його територію непідвладною законами України, тому не тільки збирає незаконні побори «чорним налом», а й забороняє вести фото і відео зйомку. Сподіваємося, що правоохоронці належним способом відреагують на кричущі факти порушення закону. З цим не можна миритися!» – ділиться враженнями один з активістів.