категорії: блоґ-запис

Турбота про дітей чи прихований сепаратизм?

теґи: «Освіта», сепаратизм, Харків, "Школа"

Сьогодні волонтерський рух набирає все більших обертів. Кожен громадянин  України може відчути себе волонтером, коли долучається до спільної справи. Окрім допомоги амуніцією, транспортом, харчами, зброєю, предметами повсякденного вжитку важливим для бійців є усвідомлення того, що про них не забувають. Велика кількість дитячих виробів, малюнків були передані на передову. По містах України сформовані пункти з плетіння маскувальних сіток, кікімор, збору допомоги. Справжні патріоти готові жертвувати заради досягнення високих цілей задля спільного майбутнього.

Основа нашого майбутнього зараз навчається в школі й належне виховання є надзвичайно важливим фактором у формуванні їхньої свідомості, але, на жаль, не всі школи Харкова підтримують та сповідують ідеї патріотизму.

2 тижні тому активісти Харківської Хунти навідалися до Управління освіти адміністрації Фрунзенського району з метою отримання дозволу на облаштування пункту плетіння маскувальних сіток для школярів у ЗОШ № 2.

Розмова видалася продуктивною – начальник управління освіти С. В. Форостовець пообіцяв не лише розглянути наш запит, а й посприяти налагодженню виготовлення маскувальних сіток в інших школах району під час найближчої наради: 7.710809685711530/725430267582805/?type=1&theater. Але, за нашими джерелами, дане питання навіть не розглядалося.

Сьогодні ми отримали лист-відповідь з відмовою. Волонтерська діяльність була позиціонована як виробнича, плетіння сіток призводить до «експлуатації» дитячої праці та становить загрозу для співробітників, учнів та відвідувачів:

 «Незалежно від мети, виготовлення маскувальних сіток є виробничою діяльністю, яка потребує додаткових витрат водопостачання, водовідведення, енергоносіїв, експлуатаційних витрат по обслуговуванню всієї будівлі школи та приміщення, в якому проводиться подібна діяльність та інших витрат».

«Міжнародним законодавством та законодавством України, в тому числі санітарними нормами, встановлено обмеження на використання дитячої праці та праці підлітків».

«Подібні дії становлять загрозу співробітникам навчального закладу, учням та відвідувачам, можуть призвести  до значних ушкоджень матеріально-технічної бази школи…»

«Управління освіти адміністрації  Фрунзенського району Харківської  міської ради вимушене відмовити в організації пункту по виготовленню маскувальних сіток на базі навчальних закладів Фрунзенського району».

Виникає слушне запитання, якщо подібний вид діяльності створює таку кількість проблем та є неможливим для нашого регіону, то в чому криється секрет функціонування пунктів на базі інших шкіл України? Чи не пов’язано це з патріотичною налаштованістю керівників шкіл, співробітників управлінь освіти, а у нашому випадку – її відсутністю? Малюнки, браслети та інші вироби школярів для бійців АТО пан Форостовець теж вважає за продукти експлуатації дитячої праці?

Патріотичне виховання молоді є надзвичайно важливим аспектом для сьогоднішнього суспільства. Нестача роз’яснювальних робіт, позбавлення можливостей залучати дітей до спільної справи призводять до спотворень у формуванні світогляду молодого покоління. У деяких школах і зараз відбувається протистояння: kom-separatizma-foto-video.html

http://video.meta.ua/6707464.video

Тож сумніви виникають не лише з приводу патріотичної налаштованості представників Управління освіти Фрунзівського району, а й стосовно виконання Листа МОН № 1/9-302 від 24.06.15 року «Щодо протидії пропаганді сепаратизму та
антиукраїнській ідеології в системі освіти».

 

Міста в Україні, де налагоджено пункти з плетіння сіток в шкільних закладах освіти:

 

м. Змійов Харківська обл.

oldatam-deystvuet-v-zmieve-harkovskoy-oblasti.html

м. Дергачі / Харківська обл.

http://kharkov.comments.ua/news/2015/04/11/151921.html

м. Київ

https://www.youtube.com/watch?v=dnc5_z_bQ4o

-dlya-a/

м. Біловодськ / Луганська обл.

am-maskirovochny-e-setki

м. Павлоград / Дніпропетровська обл.

http://xn--80aafeg3bveo.dp.ua/5717

смт. Липова Долина / Сумщина

http://www.dancor.sumy.ua/news/newsline/145752

м. Кіровоград

i-maskuvalni-sitki.html

м. Полтава

ut-maskuvalni-sitky

м. Пирятин / Полтавська обл.

etki-dlya-boitsov-ato-26447.html

м. Херсон

iiskovih-65568.html

м. Кременчук / Полтавська обл.

http://www.05366.com.ua/news/692596

м. Мелітополь / Запорізька обл.

http://zp.comments.ua/news/2014/12/15/155149.html

с. Сорока / Тернопільська обл.

i-599392.html

м. Львів

http://podrobnosti.ua/1005131-u-lvov-shkoljar-pletut-maskuvaln-stki.html

ovyh_iz_zony_ato_95687.html

https://www.youtube.com/watch?v=mfBXzwy7gYM

425982.html

Прикарпаття

http://firtka.if.ua/?action=show&id=78806

м. Збараж / Тернопільська обл.

dativ/n507809

м. Галич / Львівська обл.

http://www.kolona.net/galicki-shkolyari-pletut-maskuvalni-sitki/

Тячівщина / Закарпаття

askuvaln-stki-v-ato.html

м. Костопіль / Рівненська обл.

http://rivnepost.rv.ua/lenta_msgshow.php?id=59725

м. Свалявськ / Закарпаття

iv-u-zoni-ATO-maskuvalni-sitky-VIDEO

м. Баранівка / Житомирська обл.

http://baranivka.blogspot.com/2015/02/blog-post_4.html

м. Житомир

_maskuvalni_sitki_viyskovim_video-id7536.html

м. Івано-Франківськ

http://pravda.if.ua/news-68374.html

м. Світловодськ / Кіровоградська обл.

-pletut-maskuvalni-sitki-dlja-zoni-ato-foto-video

м. Золочів / Львівська обл.

ji-video/

Буковина

kuval_ni_sitki_dlja_ato/

с. Лисеці / Івано-Франківська обл.

http://tsm.if.gov.ua/content/content&content_id=6085

м. Бердичів / Житомирська обл.

i.html